Renk seçin:


Reklam
DOLAR: 5.27 TL
EURO: 5.95 TL

Microsofttan Outlook özürü

5 yıl önce
2.474 kez görüntülendi

Microsofttan Outlook özürü
Reklam

Microsoft geçtiğimiz hafta Outlook.com ve Exchange ActiveSync kullanıcılarının karşılaştığı uzun süreli arızanın sebeplerini servis durum sayfasında paylaştığı kapsamlı bir yazı aracılığıyla açıkladı.

Şirket servisin tüm kullanıcıların tüm cihazlardan erişebileceği biçimde onarıldığını açıklayan şirket, The Next Web’e göre, mobil kullanıcıların küçük bir yüzdesi için sorun halen devam ediyor.

Microsoft’tan yapılan açıklamada sistem yöneticilerinin kesintiyi belirleme ve çözme için izlemesi gereken yol sıralı bir biçimde anlatılıyor. Ana problemin Exchange ActiveSync kullanan cihazlar ile arayüze giren ön bellekleme servisindeki hatadan kaynaklandığını belirten şirket, bu hatanın bir çağlayan etkisi yarattığını ve cihazların Microsoft sunucularını başa çıkamayacakları bir trafikle karşı karşıya bıraktığını ifade etti. Bu yoğun trafik bazı kullanıcıların Outlook ve SkyDrive’a erişimini engellerken, Microsoft sorunun çözümü için Exchange ActiveSync erişimini bir süreliğine durdurmak zorunda kaldı. Bu zorunlu kesintiyle Microsoft Exchange ActiveSync’in kapalı olduğu süre içinde web erişimini normala çevirme şansını elde etti. Bu durum mobil cihazlar için bir yığılmaya yol açarken, Microsoft bu durumun tekrar yaşanmaması için altyapının elden geçirilmesi gerektiğini ve bu elden geçirilme işleminin yerine getirildiğini açıkladı. Şirket yaşanan kesintiden ötürü kullanıcılarından özür diledi.

Reklam

Microsofttan Outlook özürü Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık