Renk seçin:


Reklam
DOLAR: 5.27 TL
EURO: 5.95 TL

Googledan dev müzik hamlesi – 5.5 milyon müzik eserine erişebileceğiz

5 yıl önce
1.504 kez görüntülendi

Googledan dev müzik hamlesi – 5.5 milyon müzik eserine erişebileceğiz
Reklam

İnternet devi Google, Armonia ittifakıyla lisans anlaşması yaparak dev bir müzik hamlesi yaptı…

Google, Avrupa’daki çeşitli müzik yayımcılık kuruluşları, sanatçıları vebestecilerini temsil eden “Armonia” ittifakıyla kapsamlı lisansanlaşması imzaladı.

Armonia ittifakı, Fransız, İtalyan ve İspanyol müzik lisans gruplarının bir araya gelmesiyle oluşuyor. Anlaşma ile Google şirketi ve müşterileri, aralarında Rihanna ve Lady Gaga gibi ünlü şarkıcıların eserlerinin de bulunduğu 5,5 milyon müzik eserine erişim hakkı elde etti.

EN BÜYÜK PARASAL ANLAŞMA

Avrupa’daki 35 farklı ülkeden şarkıcının eserlerini kapsayan lisans anlaşması, şimdiye kadar bu türde yapılmış en büyük parasal anlaşma oldu.

Yapılan lisans anlaşması çerçevesinde Google müşterileri ayrıca Universal Music Publishing adlı müzik yayıncılık şirketinin, İngiliz ve Amerikan repertuvarları ileSony’nin Latin Amerika eserlerine de ulaşabilecek.

Fransız lisans grubu SACEM’in yetkilisi Catherine Kerr-Vignale, Google’ın rakipleri olan Amazon ve Apple’a ait iTunes’un da ülkeler ile ayrı ayrı yaptığıanlaşmaları bulunduğunu kaydetti.

Kerr-Vignale, yayıncılara ve sanatçılara ödenecek telif hakkının, Amazon ve Apple’a ait iTunes’un da dahil olduğu müzik endüstrisinin belirlenmiş standartları düzeyinde olduğunu söyledi, ancak konuya ilişkin ayrıntılı bilgi vermedi.

Reklam

Googledan dev müzik hamlesi – 5.5 milyon müzik eserine erişebileceğiz Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık