Renk seçin:


İTÜ Çekirdek için son başvuru tarihi

İTÜ Çekirdek için son başvuru tarihi
Yaren Wordpress Teması

İTÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, genç girişimcilere yönelik proje, 2014 yılı girişimci adaylarını arıyor.

Konusunda deneyimli uzmanların değerlendirmesinin ardından “İTÜ Çekirdek”e kabul edilecek yaklaşık 15 grup belirlenecek.

“İTÜ Çekirdek” bünyesinde, yaratıcı, teknoloji tabanlı fikirleri olan ancak projelerini hayata geçirmek için desteğe ihtiyacı olan girişimcilere; ofis, altyapı, seminer ve toplantı salonu, laboratuvar, Ar-Ge fonu, eğitim-danışmanlık hizmetleriyle network, finansal destek mekanizmaları ve sonrasında şirket olarak faaliyetlerini sürdürecekleri uygun ortam gibi imkanlar sunulacak.

Proje kapsamında seçilen gruplar, tam donanımlı ofis ve laboratuvarlardan ücretsiz yararlanırken, projelerinin gerçeğe dönüşmesi için oluşturulmuş 100 bin liralık Ar-Ge fonunu kullanabilecek.

Süreç sonunda yapılacak “İTÜ Çekirdek Yarışması” sonucu dereceye giren projelere, 1 yıl süreyle kuluçka ofisi, farklı para ödülleri ve şirketini kurma imkanı sağlanacak.

“İTÜ Çekirdek”e, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olanlar, tüm üniversitelerin 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri, yüksek lisans veya doktora programı öğrencileriyle bu üniversitelerin programlarından mezun 40 yaşını doldurmamış kişiler başvurabilecek. Yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının da başvuruları değerlendirilecek.

Projeyle ilgili ayrıntılı bilgiye, “www.itucekirdek.com” adresinden ulaşılabilir.

Kaynak: AA

Etiketler: , , , , ,

Reklam

Yorum Yaz